Կարեւորում եմ հայ-էստոնական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը եւ այդ հարցում բարեկամական խմբերի դերը: Այս մասին ասել է Ազգային ժողովի Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին ՀՀ-ում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդի հետ հանդիպման ընթացքում:
Քննարկվել են երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների խորացման եւ տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Կողմերը խոսել են տարածաշրջանում առկա խնդիրների մասին, կարեւորել երկարաժամկետ խաղաղության հաստատումը: Անդրադարձ է եղել մեր երկրի ներքաղաքական իրադրությանը: Անուշ Բեղլոյանի գնահատմամբ` Հայաստանում քաղաքական իրավիճակը կայուն է:
Հյուրը հետաքրքրվել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացով. երկուստեք կարեւորվել է կողմերի միջեւ ուղիղ երկխոսության փաստը:

Anush Begloian: The political situation in Armenia is stable
“I attach importance to the development of the Armenian-Estonian interparliamentary relations and the role of the friendship groups in that issue,” the Head of the Friendship Group Armenia-Estonia Anush Begloian said about this at the meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Estonia to the Republic of Armenia Riina Kaljurand on May 23.
Possibilities of deepening friendly relations between the two countries and expanding cooperation in various spheres were discussed.
The sides spoke about the existing problems in the region and highlighted the establishment of long-term peace. They referred to the internal political situation in our country. According to Anush Begloian, the political situation in Armenia is stable.
The guest was interested in the process of normalization of Armenia-Turkey relations. The fact of direct dialogue between the sides was highlighted.